Zjednoczeni Jeniniec - strona oficjalna

• Wyniki ostatniej kolejki:
  • Złote Piaski Dzierżów - Zew Dąbroszyn 3:0
  • Iskra Janczewo - Błękitni Lubno 2:2
  • GKP Kłodawa - Stilon II Gorzów 3:0
  • Feniks Ściechów - Orzeł Trzcinna 1:2
  • SHR Wojcieszyce - Róża Różanki 1:5
  • Warta Jeżyki - Spartan Sosny 9:1
  • KS Nowiny Wielkie - Zjednoczeni Jeniniec 5:2

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. ftb2user_1490507239. 6

pon.

07-2018

Finisz sezonu

• autor: Eee2103, 2018-06-14 17:31

W sobotę Zjednoczeni wybiegną na boisko po raz ostatni w tym sezonie. Dojdzie do tego w Nowinach Wielkich, gdzie nasza drużyna podejmie tamtejszy Klub Sportowy.

Sobotnie spotkanie będzie już dziesiątym starciem w historii ligowej rywalizacji Nowin z Jenińcem. Po raz pierwszy zainteresowane drużyny spotkały się ze sobą w sezonie 2011/2012. Wówczas na B-klasowych boiskach dominował zespół z gminy Witnica. Podobnie było w starciach ze Zjednoczonymi. W rundzie jesiennej Nowiny Wielkie wygrały w Jenińcu 4:2, a przed własną publicznością 2:0. Kolejny raz obie ekipy spotkały się w sezonie 2014/2015, kiedy to Zjednoczeni przebojem wdarli się do A-klasy. Pierwsze starcie między Klubem Sportowym Nowiny Wielkie a Zjednoczonymi Jeniniec w ówczesnej kampanii odbyło się w deszczową listopadową sobotę. Po raz kolejny zwycięstwo przypadło drużynie z Nowin Wielkich, która wygrała 4:2. Gole dla Zjednoczonych zdobywali wówczas Jarek Polinowski oraz Patryk Łuś. Pierwsza, historyczna wygrana Zjednoczonych w tej rywalizacji miała miejsce w ostatniej kolejce omawianego sezonu. Mecz miał bardzo dramatyczny przebieg i obfitował w kartki. Ostatecznie Jeniniec wygrał 3:1, a bramki dla naszej drużyny strzelili J. Polinowski oraz Dominik Kłodawski (x2). W następnym sezonie oba spotkania zainteresowanych drużyn padły łupem Zjednoczonych. W dzień Święta Niepodległości na boisku w Jenińcu mieliśmy teatr jednego aktora. Gospodarze wygrali 4:0, a z bramek mogli się wówczas cieszyć Marek Wroniak (x2), Damian Woskolej i co ciekawe Artur Fabianowicz, który kilka tygodni później przeszedł do ekipy z Nowin. Mecz rewanżowy miał dosyć kuriozalny przebieg. Spowodowane było to problemami kadrowymi Zjednoczonych i koniecznością wystawienia kontuzjowanych graczy. Spotkanie jednak wygraliśmy 1:0 po kapitalnym golu Damiana Woskoleja. Rozgrywki 2016/2017 Zjednoczeni rozpoczęli w przeciętnym stylu. Potwierdzeniem tego było starcie z KS-em Nowiny Wielkie na boisku w Jenińcu. Nasz rywal okazał się tamtego wrześniowego dnia za mocny i pewnie wygrał 4:1. Gola dla naszego zespołu strzelił Adrian Trukan. Zupełnie inny przebieg charakteryzował mecz rewanżowy. Wiosną 2017 roku ekipa z Jenińca wygrała dosyć pewnie na boisku w Nowinach Wielkich 3:1 po hattricku Dawida Karczmarza.
Ostatni raz zainteresowane zespoły zmierzyły się w listopadzie ubiegłego roku na boisku w Bogdańcu. Spotkanie okazało się być kanonadą strzelecką, bo końcowy wynik brzmiał 6:3 dla Zjednoczonych. Z bramek dla naszej drużyny cieszyć się mogli tamtego dnia: J. Polinowski, Maksymilian Pastusiak, M. Wroniak, Damian Woskolej (x2) i D. Kłodawski.
Pierwszy mecz obecnego sezonu przechylił nieznacznie historyczną szalę na stronę Zjednoczonych. Nasz zespół wygrał do tej pory pięciokrotnie z drużyną z Nowin Wielkich, która to z kolei była górą w czterech starciach. Bilans bramkowy również przemawia na naszą korzyść, gdyż kształtuje się on na poziomie 22:19.

Obecny sezon to bardzo dobra postawa naszego najbliższego rywala. Nowiny Wielkie skończą rywalizację na piątej pozycji w tabeli. Nasz sobotni rywal wiosną tego roku uzbierał 19 oczek (dla porównania Zjednoczeni uciułali 28 punktów). Na dorobek ten złożyło się sześć zwycięstw (w tym walkower od Zewu), jeden remis (z Feniksem) i pięć porażek (w tym dość niespodziewana przegrana z Orłem Trzcinna). Nowiny mogą pochwalić się w tej rundzie bilansem bramkowym na poziomie 0 (20:20). Zespół ten bardzo dobrze radzi sobie na własnym obiekcie. Do tej pory Nowiny na własnych włościach wygrały osiem spotkań, zanotowały dwa remisy i tylko dwukrotnie poległy (jesienią z rezerwami Stilonu i przed dwoma tygodniami z Orłem).

Gorąco zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków naszego klubu na to wieńczące sezon spotkanie. Mecz rozpocznie się w sobotę (16 czerwca) o godzinie 17 na obiekcie w Nowinach Wielkich.

Autor: Treść:pozostało znaków:

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

KS Nowiny WielkieZjednoczeni Jeniniec
KS Nowiny Wielkie 5:2 Zjednoczeni Jeniniec
2018-06-16, 17:00:00
Nowiny Wielkie